T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAHÇELİEVLER - Bahçelievler Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

May

May

Erasmus Plus Mesleki Eğitim Akreditasyonu projesi kapsamında Hamburg'da bulanan Gazetecilik öğretmenimiz Berna Başkaya ve stajyer öğrenciler; Göksu Gül Gökdemir, Göksu Şahiner, Esin Zümra Yıldırım Hamburg Eğitim Ataşeliğini ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında Ataşeliğimiz tarafından gösterilen misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz.

https://www.facebook.com/hamburgea

Millî Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü @mucahityentur Bahçelievler Mem Emin Çıkrıkçı

 

Türkiye Ulusal Ajansı

May

Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Kurumlarına geçiş yapacak olan 8.sınıf ortaokul öğrencileri için Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mesleğim Hayatım Web sitesi güncellenerek yayına başladı. Aday öğrencilerin meslek liseleri hakkında ki tüm sorularına karşılık bulacakları web sitesini ziyaret ederek sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

 

Siteye Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ

Mrt

Milli Eğitim Bakanlığımız, velilerin okul müdürü ve öğretmen görüşmelerini dijital ortama taşıyan ‘Veli Randevu Sistemi’ni 28.03.2024 tarihi itibariyle hayata geçirdi. Artık veliler, öğretmen görüşmeleri için e-devlet kullanıcı bilgileriyle okulumuz internet sitesinden randevu alabilecek...

Okulumuz https://aydindoganlisesi.meb.k12.tr/ internet adresinden Bağlantılar bölümünde bulunan Okuldan Randevu Al sekmesinden e-devlet kullanıcı bilgileriyle okulumuz idareci ve öğretmenlerinden randevu oluşturabilmektedir. 

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan videoları izlemek için Tıklayınız

Mrt

12 Mart 1921 tarihinde TBMM´de yapılan oylama sonucunda Mehmet Akif´in şiiri, İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir. Mehmet Akif Ersoy, verilen 500 liralık ödülü "Ben bu şiiri para için yazmadım." diyerek Türk ordusuna bağışlamıştır. Mehmet Akif, İstiklal Marşı´nı kitabı Safahat´a niçin koydurmadığı sorulduğunda "O benim değil, milletimindir." cevabını vermiştir.

           İstiklal Marşı´nın bestelenmesi için yarışma düzenlenmiş, bu yarışmaya 24 besteci katılmıştır. 1924 yılında Ankara´da toplanan seçici kurul, Ali Rıfat ÇAĞATAY´ın bestesini kabul etmiştir. Bu beste 1930 yılına kadar çalındıysa da 1930´da değiştirilerek Cumhurbaşkanlığı Orkestrası Şefi Osman Zeki ÜNGÖR´ün hazırladığı bugünkü beste yürürlüğe konmuştur.

          Millî marşımız, milletimizin hiç değişmeyen bağımsızlık karakterinin yakın çağdaki büyük tezahürü olan ve Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde gerçekleştirilen Kurtuluş Savaşı içinden çıkmıştır. Millî marşımız, Türk milletinin "medeniyet denilen tek dişi kalmış bir canavar" tarafından yok edilme niyet ve teşebbüslerine karşı verilmiş bir kavganın içinden doğmuştur. Onun için adı "İstiklal Marşı"dır.

   Mehmet Akif, son günlerinde, hasta yatağında yatarken kendisine İstiklal Marşı için "Acaba yeniden yazılsa daha iyi olmaz mı?" diye bir sual sorulmuş. Akif'in şu cevabı, bu marşın neyin destanı, neyin mahsulü olduğunu anlatacak bir vecizedir:

      "O şiir bir daha yazılamaz, onu ben de yazamam; onu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. Allah, bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın."

Mrt

Okulumuz Gazetecilik sınıfı öğrencilerinin hazırladığı DOĞANAY yayın hayatına merhaba dedi. Okulumuzdan haberleri bulabileceğiniz DOĞANAY'a yayın hayatında başarılar dileriz.

 

Dijital Gazetemizi okumak İçin TIKLAYINIZ

Şbt

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen, Milli Uzay Programı kapsamında Uluslararası Uzay İstasyonunda bilimsel çalışmalar gerçekleştiren ilk Türk Astronotu “Alper GEZERAVCI” konulu resim yarışmasında okulumuz Grafik sınıfı öğrencisi Efe BENLİGÖLGE Birincilik ödülüne layık görülmüştür. Öğrencimizi ve Danışman öğretmelerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

Bakanlığımız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) Türkiye Temsilciliği arasında "Mesleki Beceri Seferberliği İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır. 

Protokol kapsamında "Mesleğim Hayatım Portalına" şirketlerin dahil edilmesini sağlayarak öğrencilerin İşletmede Mesleki Eğitim ve İstihdam olanaklarının desteklenmesi amacıyla geliştirilen "Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı" hayata geçirilmiştir. Portala kayıt ve giriş işlemleri https://mhbasvuru.meb.gov.tr/login.aspx bağlantısı kullanılarak yapılabilmektedir.  

İş ve Staj Programı ile öğrencilerin staj ve işletmelerde mesleki eğitimi, mezunların ise iş bulma imkanlarını genişletmek  ve işletmelerle eşleşmelerini kolaylaştırmak amaçlanmış olup; staj yapacak işletme arayan öğrenciler ve iş arayan mezunlar ile stajyer ve personel arayan işverenler dijital ortamda daha kolay ve hızlı şekilde buluşabileceklerdir. 

Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrenciler Portala kayıt olduktan sonra Stajyer/Mezun Modülüne giriş yaparak “Özgeçmiş Oluştur” sayfasından kolayca bilgilerini doldurarak özgeçmiş oluşturabilecek ve alanlarına uygun Staj ve İşletmelerde Mesleki Eğitim İlanlarına başvuru yapabileceklerdir.

May

Okulumuz öğretmenlerinin katılımıyla Okul Müdürümüz Murat KARABULUT'un öncülüğünde gerçekleşen tarihi Balat Sokakları fotoğraf çekimi gezimiz çok eğlenceliydi. Bu gezide bizlere rehberlik eden Hülya GÜNEY ve Neşe AKIN hocalarımıza teşekkür ederiz.

Ock

Okulumuz öğrenci ve öğretmenleri "Genç Eller Temiz Sahiller"  projemiz kapsamında Rumeli Feneri Sahil temizliği etkinliğine katıldılar. Eğitim yılının birinci döneminin son günlerinde yapılan etkinlik başarıyla yerine getirildi. Katılım gösteren öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Ock

Okulumuz 11 Radyo Televizyon Meslek sınıfı öğrencisi Asım Çağan ARSLAN Türkiye'de  İlk defa  Alpagut Turan Federasyonunca Bursa'da düzenlenen "3. Dünya Alpagut Şampiyonası"nda Dünya İkincisi olarak ailesine haklı gururu yaşattı. Öğrencimizi ve ona desstek veren ailemizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Ara

"ENGAGE TOİ" adlı Erasmus+ projemizin kapsamında İtalya, Bulgaristan, Polonya ve İspanya'dan 23 öğrenci ve öğretmenlerini misafir ettik. Türkiye'de kaldıkları zaman içerisinde öğrencilerimizin evlerinde konaklama yapan misafir öğrencilerimizle okulumuzda atölye çalışmaları yapıldı. Bir hafta boyunca ağırladığımız misafirlerimizle Bağcılar Engellliler Sarayı ziyareti, Bağcılar Hayvan Barınağı ziyareti, Tarihi yarım adada yapılan gezilerin ardından vapurla boğaz turu yapıldı. Bir dahaki proelerde görüşmek dilekleri ile misafirlerimizi yolcu ettik.

02-12-2022

 

Ekm

ERASMUSDAY 2022        etkinlikleri kapsamında 13 Ekim 2022 saat:10.00-16.00 arasında okulumuzda düzenlenecek olan "Öğrenci ve öğretmenler Erasmus Plus deneyimlerini anlatıyor" proramında sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız......

 

 

#ERASMUSDAYS #ULUSALAJANS